e
sv

Steam’in yeni senedızı The Finals’ın geliştiricileriyle özel röportaj

avatar

admin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 
Yayıncılığını ve geliştiricliğini Embark’ın yaptığı The Finals geçtiğimiz günlerde bildiğiniz üzere çıkışını yaptı. Bizler de oyunun çıkışından birkaç gün öncesinde hem geliştiricilerle bir röportaj yapma fırsatı bulduk ve hem de oyunu önden deneme fırsatı bulduk. Ne yazık ki röportaj kısmında bilhassa Türkiye ile ilgili sorduğumuz kimi sorulara şimdi aşikâr olmadığı için sanıyorum ki net bir karşılık vermek istemediler. Bu yüzden bir iki sorunun eksik olduğunu belirtmekte yarar var. 
 
Röportaj
 

DH: Oyuncuların senelardır oynadığı ve khadise khadise öteki bir oyuna geçemediği çeşitte bir oyun geliştiriyorsunz. Genel olarak birden fazla şirket denedi ve başarısız oldu, fakat siz isminizi büyüklerin ortasına yazdırabildiniz. Sizce oyuncuların oyunu bu kadar kabul etmesinin ve sevmesinin nedeni nedir? Göstereceğiniz sebep, oyuncuları uzun vadede elinizde tutmaya yetecek mi?

Embark: Bu durumun birkaç şeyin birleşmesinden oluştuğunu düşünüyoruz. Eşsiz dinamizmi ve yıkımıyla THE FINALS, öbür hiçbir nişancı oyununun rakip olancakyacağı bir oynanışa sahip. THE FINALS, derinlemesine özelleştirme seçenekleri (sınıflar, ekipmanlar, kozmetikler) ile nasıl oynayacağınızı ve kim olduğunuzu ferdileştirme konusunda inanılmaz bir özgürlük sağlıyor. THE FINALS, gelecekte işleri nereye götürebileceğimiz konusunda epeyce fazla esnekliğe müsaade veren çok farklı ve eşsiz lakin tekrar de tanıdık bir dünyada geçiyor.

DH: Hileyi önlemek için ekstra adımlar atacak mısınız?

Embark: Anti- hile hiç bitmeyen bir savaş ve biz bu savaşta oyunculara adil ve inançlı bir oyun alanı yaratmak için kendimizi bu işe adadık. Daima gelişen ve değişen bir savaş olduğu için anti hile her zancakn bizim için değerli olacak. Easy Anti-cheat’in yanı sıra hile yapanlara kopya vermeme ancakcıyla söyleyemeyeceğimiz birtakım formüller de kullanıyoruz.
 
 
 

The Finals bilhassa yıkılabilir etraf dinamikleri ile mutlaka seneın eğlenceli online oyunlarından birisi. Geliştiricilerin de bahsettiği üzere oynanış şeklinize nazaran tancakmen özelleştirebildiğiniz karakteriniz ile aslında oyun siz ne isterseniz ona dönüşüyor. Geliştiricilerle birlikte oynadığımız beta periyodunda olağan olarak bir oldukça zorlanmıştım. Mekaniklere tam olarak hakim değilim, haritayı bilmiyorum üzere birçok ayrıntıda eksiktim ve karşımda oyunun geliştiricileri vardı. Benim kadromdaki geliştirici takımdan birisinin tavsiyesi üzerine oynayış usulümü ve sınıfımı değiştirdim. Bu değişikliği yapmamla birlikte de hakikaten oyun farklı bir noktaya döndü. Kısaca şayet yanlış adımlar atılmazsa gelecekte ki stüdyodaki isimler aslında bu çeşitte deneyimli isimler o yüzden yanlış adım atılması sıkıntı, uzun senelar boyunca hayatımızda kalacak olan yeni bir rekabetçi FPS oyun ile tanışmış olabiliriz.

The Finals şu anda PlayStation 5, Xbox Series ve PC üzerinde fiyatsız bir biçimde bulunuyor. oyunun son fragmanını aşağıda bulabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Fallout 4’ün Yeni Kuşak Güncellemesi 2024 Seneına Ertelendi

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478