e
sv

Oyun Bölümünde Bu Sene 9 Binden Fazla Geliştiricinin İşine Son Verildi

avatar

admin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 
Oyun dalı 2023 seneı içerisinde hakikaten de güçlü bir süreç yaşıyor ve hala da yaşancakya devam ediyor. Yaklaşık olarak 9.000 kişinin işten çıkarıldığı bu sene prestijiyle bu sayının daha da fazla artacağı sav ediliyor.
 
Oyun kesimi bu sene işten çıkarmalardan büyük oranda etkileniyor  
 
 
 
Videogameslayoffs tarafından bildirildiği üzere 2023 seneının başından beri oyun bölümü işten çıkarmalarla birlikte çalkalanıyor ve büyük firmalar bu çalkantılardan etkileniyor. 10 Aralık prestijiyle en fazla işten çıkaran 5 farklı şirket bulunuyor. Bu şirketler hakikaten de oyun ve teknoloji dalı içerisinde büyük bir yere sahip. Bu firmalara bakacak olursak, Ancakzon, Epic Games, Embracer Group, ByteDance ve Unity yer alıyor.
 
5 büyük firma içerisinde en fazla işten çıkarmalarla birlikte karşımıza çıkan stüdyo Unity oluyor. Bu şirket 1.165 çalışanı ile bir arada yollarını ayırıyor ve bu firmayı 1.000 şahısla bir arada ByteDance takip ediyor. Bunun dışında Embracer Group 964 kişiyi stüdyosundan ayırırken, Epic Games 830 bireyle bir arada yollarını ayırıyor ve son olarak Ancakzon firması ise 715 kişiyi bünyesinden çıkartıyor.
 

Bu firmaların dışında elbette Xbox Game Studios, Sony, Ubisoft, Riot Games ve daha fazlası yer alıyor. Bunların da birebir zancaknda işten çıkarmalarla bir arada karşımıza geleceği bildiriliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Starfield için Yeni Güncelleme Yayınlandı

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478