e
sv

GTA 6 Neden PC Platformuna Geç Gelecek? Açıklancak Geldi

avatar

admin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 
Geçtiğimiz haftalarda resmi olarak tanıtım fragmanı yayınlanan GTA 6 için yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Eski bir Rockstar geliştiricisi tarafından açıklanan bilgilere nazaran oyunun neden PC platformuna geç geldiği ayrıntılandırılıyor.
 
GTA serisindeki oyunlar birinci olarak konsola geliyor 
 
 
Bildiğiniz üzere GTA serisindeki oyunlar birinci etapta konsollar için geliştiriliyor ve daha sonrasında ise PC platformu için çıkışını gerçekleştiriyor. Geldiğimiz noktada GTA serisinin yeni oyunu GTA 6 için de bu durum geçerli. Şu anda geliştirilme aşancaksında olan bu oyun birinci etapta PlayStation 5 ve Xbox Series konsollarına çıkış yapmaya hazırlanıyor. Daha sonrasında ise PC platformuna gelmesi hedefleniyor.
Açıklanan bilgilere nazaran birinci etapta oyunun konsollara nazaran optimize edildiği ve konsol tarafında daha fazla satış yaptığı aktarılıyor. Bunun dışında PC platformunun gücü sebebiyle daha fazla güzelleştirme ve optimizasyon gerekliliği de ön plana çıkıyor. Münasebetiyle GTA 6 birinci olarak konsollar için optimize ediliyor ve burada satış sayısını yükseltmek istiyor.
 
Bu açıklancaklar YouTube kanalı York Reacts’te karşımıza çıkıyor. 
 
Söz konusu video
 
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Steam’in Büyük İndirim Tarihleri Muhakkak Oldu

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478