e
sv

E3 Oyun Fuarına Veda: Kalıcı Olarak iptal Edildi!

avatar

admin

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

 
Eğlence Yazılımları Birliği (ESA), resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı yeni bir açıklancak ile birlikte oyun fuarının tancakmen ve kalıcı olarak iptal edildiğini açıkladı. Bir zancaknların en büyük oyun fuarlarından biri olan bu aktifliğin fişi şu anda çekilmiş oldu.
 
E3’e kalıcı olarak veda ediyoruz 
 
 
 
İlk olarak 1995 seneında oyun yayıncıları ile bir arada düzenlenen E3 aktifliği, oyun kesimi ismine adeta bir dayanak misyonu gördü. COVID-19 salgınına kadar sistemli olarak işleyen oyun fuarı, bu süreçten sonra sekteye uğradı. Her ne kadar çevrimiçi olarak yapılması planlanan bu aktiflik isteneni veremedi ve içerisinde bulunduğumuz süreçte ise daima olarak ertelenmek durumunda kaldı.
 
Özellikle son senelarda büyük oyun firmaları kendi çevrimiçi etkinliklerini düzenleme kararı aldı ve bunları gerek YouTube’dan gerekse Twitch üzere yayın kanallarından oyunculara sundu. Burada kendi oyunları ile ilgili ayrıntıları ve yeni oyun içi fragmanları hayranlara aktardı. Böylelikle E3 üzere toplu bir aktifliğe gerek kalmadığını bir defa daha vurgulandı.
 
ESA Lideri Stanley Pierre-Louis aktiflikle alakalı yeni bir açıklancakda bulundu ve şunları söyledi: “Dünya çapında oyun bölümünde değerli bir yere sahip olan E3, 20 seneı aşkın bir müddettir hayranların karşısına çıkıyor. Fakat geldiğimiz noktada ESA olarak ne yazık ki bu aktifliği tancakmen durdurma kararı alıyoruz. Oyun dalına ve oyunculara veda etmek hakikaten de çok sıkıntı bir durum. Böylesine sevilen bir aktifliğe veda etmenin ne kadar sıkıntı olduğunu biliyoruz.”
 
Pekala siz bu husus hakkında neler düşünüyorsunuz? 
 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Oyun Bölümünde Bu Sene 9 Binden Fazla Geliştiricinin İşine Son Verildi

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478